Article number:
2262/000315-037001
Product information "basicline eco-crate (handle open)"
basicline eco-crate (handle open)
external dimensions: 600 x 400 x 220 mm
sides and bottom closed (smooth)
Material: PP BQC (Copo/NW Mix)
Color: cool grey 037 (similar to RAL7037)
| Bottom: | closed |
|---|---|
| Sides: | closed |
| Handgrips: | open |
| Colour: | Cool Grey 037 |
| Inner dimensions: | 567 x 367 x 217 mm |
| Material: | BQC (bekuplast Quality Compound) |
| Volume: | 44,2 l |
| Weight: | 1.6 kg |
| Width: | 400 mm |
| Height: | 220 mm |
| Length: | 600 mm |
| Package unit: | 40 piece |
Article number:
3262/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 320 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Grey 401
Article number:
0071-----04-412001
Properties:
Outer dimensions:
300 x 200 mm
Food safe:
Yes
Colour:
Grey 412
Material:
PP-C (Polypropylen Copolymer)
industrial use:
Yes
Article number:
3262/000315-037001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 320 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Cool Grey 037
Article number:
2242/000315-037001
Properties:
Outer dimensions:
400 x 300 x 220 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Cool Grey 037
Article number:
2261/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 220 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
BL4327/0330-401041
Properties:
Outer dimensions:
400 x 300 x 270 mm
Bottom:
closed
Base Unit:
64
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Article number:
3263/000315-037001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 320 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed
Colour:
Cool Grey 037
Article number:
2263/000315-037001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 220 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed
Colour:
Cool Grey 037
Article number:
2763/000315-037001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 270 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed, front opening
Handgrips:
closed
Colour:
Cool Grey 037
Article number:
2265/000314-998001L
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 220 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Transluszent 998
This website uses cookies to ensure the best experience possible. More information...