Article number:
2247/000314-998001L
GTIN/EAN:
04260363029599
Product information "lightline crate 2.0"
lightline crate 2.0
Handgrips: short sides open / long sides closed
with EAN-Label 4260363029599
External Dimensions: 400 x 300 x 220 mm
sides and base closed (smooth)
Colour: translucent 998
| Bottom: | closed |
|---|---|
| Sides: | closed |
| Handgrips: | open |
| Colour: | Transluszent 998 |
| Inner dimensions: | 370 x 270 x 218 mm |
| Material: | PP-C (Polypropylen Copolymer) |
| Weight: | 0.8 kg |
| Width: | 300 mm |
| Height: | 220 mm |
| Length: | 400 mm |
| Package unit: | 120 piece |
Article number:
2763/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 270 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
2263/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 220 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
1762/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 170 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Grey 401
Article number:
1872/000314-4120402
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 180 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Grey 412
Article number:
1761/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 170 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
1241/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
400 x 300 x 120 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
1741/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
400 x 300 x 170 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
3261/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 320 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
2265/000314-998001L
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 220 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Transluszent 998
Article number:
2262/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 220 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Grey 401
This website uses cookies to ensure the best experience possible. More information...