Article number:
2252/000314-5160402
GTIN/EAN:
04055922002072
Product information "silverline crate"
silverline crate
Handgrips: short sides open / long sides closed
External Dimensions: 400 x 300 x 220 mm
sides and base closed (smooth)
Colour: blue 516
| Bottom: | closed |
|---|---|
| Sides: | closed |
| Handgrips: | open |
| Colour: | Blue 516 |
| Inner dimensions: | 367 x 267 x 216 mm |
| Material: | PP-C (Polypropylen Copolymer) |
| industrial use: | Yes |
| Weight: | 1.315 kg |
| Width: | 300 mm |
| Height: | 220 mm |
| Length: | 400 mm |
| Package unit: | 80 piece |
Article number:
1266/000314-998001L
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 120 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Transluszent 998
Article number:
2263/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 220 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
1261/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 120 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
2276/000314-516001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 220 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Blue 516
Article number:
3276/000314-516001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 320 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Blue 516
Article number:
1731/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
300 x 200 x 170 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
2241/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
400 x 300 x 220 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
4271/000314-4120401
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 420 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 412
Article number:
3261/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 320 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
ZUBP8600RA0-000041
Properties:
Colour:
Black 000
This website uses cookies to ensure the best experience possible. More information...