Article number:
3263/000315-037001
Product information "basicline eco-crate with cut out"
basicline eco-crate with cut out (295 x 160 mm) on one front side (handle closed with shell grip)
external dimensions: 600 x 400 x 320 mm
sides and bottom closed (smooth)
Material: PP BQC (Copo/NW Mix)
Color: cool grey 037 (similar to RAL7037)
| Bottom: | closed |
|---|---|
| Sides: | closed |
| Handgrips: | closed |
| Colour: | Cool Grey 037 |
| Inner dimensions: | 567 x 367 x 317 mm |
| Material: | BQC (bekuplast Quality Compound) |
| Volume: | 62 l |
| Weight: | 2.03 kg |
| Width: | 400 mm |
| Height: | 320 mm |
| Length: | 600 mm |
| Package unit: | 40 piece |
Article number:
3262/000315-037001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 320 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Cool Grey 037
Article number:
2242/000315-037001
Properties:
Outer dimensions:
400 x 300 x 220 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Cool Grey 037
Article number:
2261/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 220 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
2252/000314-5160402
Properties:
Outer dimensions:
400 x 300 x 220 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Blue 516
Article number:
1251/000314-3050402
Properties:
Outer dimensions:
400 x 300 x 120 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Red 305
Article number:
2262/000315-037001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 220 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Cool Grey 037
Article number:
2263/000315-037001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 220 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed
Colour:
Cool Grey 037
Article number:
2763/000315-037001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 270 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed, front opening
Handgrips:
closed
Colour:
Cool Grey 037
This website uses cookies to ensure the best experience possible. More information...