Product information "basicline crateHandgrips: open"
basicline crate
Handgrips: short sides open / long sides closed
External Dimensions: 400 x 300 x 220 mm
sides and base closed (smooth)
Colour: grey 401
| Bottom: | closed |
|---|---|
| Sides: | closed |
| Handgrips: | open |
| Colour: | Grey 401 |
| Inner dimensions: | 367 x 268 x 217 mm |
| Material: | PP-C (Polypropylen Copolymer) |
| Weight: | 1.01 kg |
| Width: | 300 mm |
| Height: | 220 mm |
| Length: | 400 mm |
| Package unit: | 120 piece |
Article number:
0078-----04-401001
Properties:
Outer dimensions:
400 x 300 mm
Food safe:
Yes
Colour:
Grey 401
Material:
PP-C (Polypropylen Copolymer)
Article number:
1261/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 120 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
3262.330014-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 320 mm
Bottom:
perforated, ripped
Sides:
open
Handgrips:
open
Colour:
Grey 401
Article number:
1731/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
300 x 200 x 170 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
1761/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 170 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
2262.330014-401001L
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 220 mm
Bottom:
perforated, ripped
Sides:
open
Handgrips:
open
Colour:
Grey 401
Article number:
3262/000314-401001L
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 320 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Grey 401
Article number:
3242.330014-401001
Properties:
Outer dimensions:
400 x 300 x 320 mm
Bottom:
perforated, ripped
Sides:
open
Handgrips:
open
Colour:
Grey 401
Article number:
2262/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 220 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Grey 401
This website uses cookies to ensure the best experience possible. More information...