Article number:
0761-330014-401001
GTIN/EAN:
04055922000412
Product information "basicline crate (handgrips closed)"
basicline crate (handgrips closed)
External Dimensions: 600 x 400 x 70 mm
long sides perforated / short sides closed and base perforated (reinforced)
Colour: grey 401
| Bottom: | perforated, ripped |
|---|---|
| Sides: | open |
| Handgrips: | closed, shell handle |
| Colour: | Grey 401 |
| Inner dimensions: | 567 x 367 x 55 mm |
| Material: | PP-C (Polypropylen Copolymer) |
| Weight: | 0.9 kg |
| Width: | 400 mm |
| Height: | 70 mm |
| Length: | 600 mm |
| Package unit: | 148 piece |
Article number:
1261/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 120 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
2276/000314-516001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 220 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Blue 516
Article number:
1872/000314-4120402
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 180 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Grey 412
Article number:
0077-----04-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 mm
Food safe:
Yes
Colour:
Grey 401
Material:
PP-C (Polypropylen Copolymer)
Blue Angel certified
Article number:
2245/000315-000001L
Properties:
Outer dimensions:
400 x 300 x 220 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Black 000
Article number:
3261/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 320 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
2762/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 270 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Grey 401
Article number:
3242/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
400 x 300 x 320 mm
Bottom:
perforated, ripped
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Grey 401
Article number:
2276/000314-412001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 220 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Grey 412
Article number:
2742/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
400 x 300 x 270 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Grey 401
This website uses cookies to ensure the best experience possible. More information...