Product information "RL-KLT 6213 Plastic Crate grey 011"
RL-KLT 6213 Plastic Crate
Ext. dim.: 600 x 400 x 215 mm
Sides closed / bottom closed (smooth/ with drainage holes)
Colour: grey 011 (ca. RAL 7001)
| Base Unit: | 40 |
|---|---|
| Bottom: | closed |
| Sides: | closed |
| Handgrips: | closed |
| Colour: | Grau 011 |
| Material: | BQC (bekuplast Quality Compound) |
| industrial use: | Yes |
| Weight: | 2.27 kg |
| Width: | 400 mm |
| Height: | 215 mm |
| Length: | 600 mm |
| Package unit: | 40 piece |