Product information "RL-KLT 4280 Plastic crate, grey 011"
RL-KLT 4280 Plastic crate
External Dimensions: 400 x 300 x 280 mm
- sides closed / base closed (smooth and with drainage holes)
Colour: grey 011 (similar to RAL 7001)
| Base Unit: | 64 |
|---|---|
| Bottom: | closed |
| Sides: | closed |
| Handgrips: | closed |
| Colour: | Grau 011 |
| Material: | BQC (bekuplast Quality Compound) |
| industrial use: | Yes |
| Weight: | 1.7 kg |
| Width: | 300 mm |
| Height: | 280 mm |
| Length: | 400 mm |
| Package unit: | 64 piece |