Product information "RL-KLT 3147 Plastic Crate grey 011"
RL-KLT 3147 Plastic Crate
External Dimensions: 300 x 200 x 150 mm
- sides closed / base closed (smooth)
Colour: grey 011 (similar to RAL 7001)
| Base Unit: | 256 |
|---|---|
| Bottom: | closed |
| Sides: | closed |
| Handgrips: | closed |
| Colour: | Grau 011 |
| Material: | BQC (bekuplast Quality Compound) |
| industrial use: | Yes |
| Weight: | 0.57 kg |
| Width: | 200 mm |
| Height: | 147 mm |
| Length: | 300 mm |
| Package unit: | 256 piece |