Article number:
4130.262311-508001
GTIN/EAN:
04055922003154
Product information "Plastic crate, 41 cm"
Plastic crate, 41 cm
External Dimensions: 600 x 400 x 410 mm; stacking height: 400 mm
sides and base perforated
Colour: blue 508
| Bottom: | open |
|---|---|
| Sides: | open |
| Handgrips: | open |
| Colour: | Blue 508 |
| Inner dimensions: | 565 x 365 x 395 mm |
| Material: | HDPE (High Density Polyethylen) |
| Weight: | 2.66 kg |
| Width: | 400 mm |
| Height: | 410 mm |
| Length: | 600 mm |
| Package unit: | 20 piece |
Article number:
FW91-2-1-04-401001
Properties:
Outer dimensions:
554 x 354 x 58 mm
Colour:
Grey 401
Material:
PP-C (Polypropylen Copolymer)
Article number:
1762.330014-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 170 mm
Bottom:
perforated, ripped
Sides:
open
Handgrips:
open
Colour:
Grey 401
Article number:
FW91-1-1-04-401001
Properties:
Outer dimensions:
554 x 354 x 58 mm
Colour:
Grey 401
Material:
PP-C (Polypropylen Copolymer)
Article number:
4130.262310-7010401
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 410 mm
Bottom:
open
Sides:
open
Handgrips:
open
Colour:
Brown 701
Article number:
3262.330014-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 320 mm
Bottom:
perforated, ripped
Sides:
open
Handgrips:
open
Colour:
Grey 401
Article number:
1256.384614-210000K
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 120 mm
Bottom:
open
Sides:
open
Handgrips:
open
Colour:
Green 210
Article number:
1872/000314-4120402
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 180 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Grey 412
Article number:
2262/000315-037001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 220 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Cool Grey 037
Article number:
4130.262311-321001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 410 mm
Bottom:
open
Sides:
open
Handgrips:
open
Colour:
Red 321
This website uses cookies to ensure the best experience possible. More information...