Product information "Plastic Crate"
Plastic Crate
External Dimensions: 600 x 400 x 90 mm (stacking height: 75 mm)
sides and base perforated
Colour: blue 508
| Base Unit: | 100 |
|---|---|
| Bottom: | open |
| Food safe: | Yes |
| Sides: | open |
| Handgrips: | open |
| Colour: | Blue 508 |
| Material: | PE (Polyethylen) |
| Weight: | 0.92 kg |
| Width: | 400 mm |
| Height: | 90 mm |
| Length: | 600 mm |
| Package unit: | 100 piece |