Article number:
1433.232111-103001
GTIN/EAN:
04055922001150
Product information "Plastic Crate, 15 cm"
Plastic Crate, 15 cm
External Dimensions: 600 x 400 x 150 mm (stacking height: 140 mm)
sides and base perforated
Colour: yellow 103
| Bottom: | open |
|---|---|
| Sides: | open |
| Handgrips: | open |
| Colour: | Yellow 103 |
| Inner dimensions: | 565 x 365 x 138 mm |
| Material: | HDPE (High Density Polyethylen) |
| Weight: | 1.1 kg |
| Width: | 400 mm |
| Height: | 150 mm |
| Length: | 600 mm |
| Package unit: | 56 piece |
Article number:
BP861H/0310-401042
Properties:
Outer dimensions:
800 x 600 x 175 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
4130.262311-201001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 410 mm
Bottom:
open
Sides:
open
Handgrips:
open
Colour:
Green 201
Article number:
3262/000315-037001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 320 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Cool Grey 037
Article number:
BP8642/3210-401041
Properties:
Outer dimensions:
800 x 600 x 420 mm
Bottom:
running base bottom
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
0741/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
400 x 300 x 70 mm
Food safe:
Yes
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Article number:
1433.232111-508001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 150 mm
Bottom:
open
Sides:
open
Handgrips:
open
Colour:
Blue 508
Article number:
0731/000314-401001L
Properties:
Outer dimensions:
300 x 200 x 70 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
3292/000314-4120401
Properties:
Outer dimensions:
800 x 600 x 320 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Grey 412
This website uses cookies to ensure the best experience possible. More information...