Article number:
PAD 1208--04-5320000
GTIN/EAN:
04055922003390
Product information "Pallet LidExternal Dimensions: 1205 x 805 x 94 mm"
Pallet Lid
External Dimensions: 1205 x 805 x 94 mm
Colour: blue 532 (similar to RAL 5012)
| Colour: | Blue 532 |
|---|---|
| Material: | PP-Regrind (Polypropylen Regrind) |
| industrial use: | Yes |
| Weight: | 6.1 kg |
| Width: | 805 mm |
| Height: | 94 mm |
| Length: | 1205 mm |
| Package unit: | 35 piece |
Article number:
1510/000314-5270401
Properties:
Outer dimensions:
300 x 200 x 147 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Blue 527
Article number:
PV1208.3K10-000001
Properties:
Outer dimensions:
1200 x 800 x 145 mm
Colour:
Black 000
Material:
Regrind
Article number:
1512/002315-526001
Properties:
Outer dimensions:
400 x 300 x 147 mm
Bottom:
closed, ripped
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Blue 526
Inner dimensions:
346 x 265 x 109 mm
Article number:
1510/000315-526001
Properties:
Outer dimensions:
300 x 200 x 147 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Blue 526
Blue Angel certified
Article number:
3265/000315-000001L
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 320 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Black 000
Article number:
0074-----15-526001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 mm
Colour:
Blue 526
Material:
PP-C (Polypropylen Copolymer)
industrial use:
Yes
Article number:
2213/002315-526001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 213 mm
Bottom:
closed, ripped
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Blue 526
Article number:
0073-----15-526001
Properties:
Outer dimensions:
400 x 300 mm
Colour:
Blue 526
Material:
PP-C (Polypropylen Copolymer)
industrial use:
Yes
This website uses cookies to ensure the best experience possible. More information...