Article number:
1916/000311-321001
GTIN/EAN:
04055922001761
Product information "Euro Meat Crate E2 according to DIN 55423-1"
Euro Meat Crate E2 according to DIN 55423-1
External Dimensions: 600 x 400 x 200 mm
sides and base closed
Colour: red 321
| Bottom: | closed |
|---|---|
| Food safe: | Yes |
| Sides: | closed |
| Handgrips: | open |
| Colour: | Red 321 |
| Inner dimensions: | 565 x 365 x 195 mm |
| Material: | HDPE (High Density Polyethylen) |
| Weight: | 2 kg |
| Width: | 400 mm |
| Height: | 200 mm |
| Length: | 600 mm |
| Package unit: | 55 piece |
Article number:
3262/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 320 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Grey 401
Article number:
4130.262310-7010401
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 410 mm
Bottom:
open
Sides:
open
Handgrips:
open
Colour:
Brown 701
Article number:
BP8612/0310-401041
Properties:
Outer dimensions:
800 x 600 x 120 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
0761-330014-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 70 mm
Bottom:
perforated, ripped
Sides:
open
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
0077-----04-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 mm
Food safe:
Yes
Colour:
Grey 401
Material:
PP-C (Polypropylen Copolymer)
Article number:
2356.384614-210000K
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 230 mm
Bottom:
open
Sides:
open
Handgrips:
open
Colour:
Green 210
Article number:
3261/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 320 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
2762/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 270 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Grey 401
Article number:
2742/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
400 x 300 x 270 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Grey 401
Article number:
2262/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 220 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Grey 401
This website uses cookies to ensure the best experience possible. More information...