Article number:
1643.060511-210002
GTIN/EAN:
04055922001396
Product information "Crate for Fruits and Vegetables"
Crate for Fruits and Vegetables
External Dimensions: 600 x 400 x 170 mm
sides and base perforated
Colour: green 210
| Bottom: | open |
|---|---|
| Sides: | open |
| Handgrips: | open |
| Colour: | Green 210 |
| Inner dimensions: | 568 x 368 x 155 mm |
| Material: | HDPE (High Density Polyethylen) |
| Weight: | 1.56 kg |
| Width: | 400 mm |
| Height: | 170 mm |
| Length: | 600 mm |
| Package unit: | 70 piece |
Article number:
1943.060511-210002
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 200 mm
Bottom:
open
Sides:
open
Handgrips:
open
Colour:
Green 210
Article number:
1256.384614-210000K
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 120 mm
Bottom:
open
Sides:
open
Handgrips:
open
Colour:
Green 210
Article number:
2761/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 270 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
1856.384614-210000K
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 180 mm
Bottom:
open
Sides:
open
Handgrips:
open
Colour:
Green 210
Article number:
2343.060511-2100004
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 240 mm
Bottom:
open
Sides:
open
Handgrips:
open
Colour:
Green 210
Article number:
1311.060511-2100003
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 142 mm
Bottom:
open
Sides:
open
Handgrips:
open
Colour:
Green 210
Article number:
2356.384614-210000K
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 230 mm
Bottom:
open
Sides:
open
Handgrips:
open
Colour:
Green 210
Article number:
2762/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 270 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Grey 401
Article number:
1080.020011-201001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 100 mm
Bottom:
perforated, ripped
Sides:
open
Handgrips:
closed
Colour:
Green 201
This website uses cookies to ensure the best experience possible. More information...