Article number:
1449.232114-701001K
Product information "Collapsible Bread Crate"
Collapsible Bread Crate
External Dimensions: 596 x 396 x 153,50 mm; collapsed 45 mm high
sides and base perforated
Colour: brown 701 (lift lock: beige 115)
| Bottom: | open |
|---|---|
| Sides: | open |
| Handgrips: | open |
| Colour: | Brown 701 |
| Inner dimensions: | 564 x 364 x 140 mm |
| Material: | PP-C (Polypropylen Copolymer) |
| Weight: | 1.436 kg |
| Width: | 400 mm |
| Height: | 154 mm |
| Length: | 600 mm |
| Package unit: | 160 piece |
Article number:
2763/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 270 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Article number:
2276/000314-305001
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 220 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Red 305
Article number:
2741/000314-401001
Properties:
Outer dimensions:
400 x 300 x 270 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
Blue Angel certified
Article number:
3265/000315-000001L
Properties:
Outer dimensions:
600 x 400 x 320 mm
Bottom:
closed
Sides:
closed
Handgrips:
open
Colour:
Black 000
Article number:
BP8642/3230-401041
Properties:
Outer dimensions:
800 x 600 x 420 mm
Bottom:
running base bottom
Sides:
closed, flap front side
Handgrips:
closed, shell handle
Colour:
Grey 401
This website uses cookies to ensure the best experience possible. More information...